Acil Tesisatçı Ustası

Acil Tesisatçı Ustası

Acil Tesisatçı Ustası su, doğalgaz mekanik tesisat işlerinizde arıza tamir bakım işlerinizi yapıyor

Acil Tesisatçı Ustası

0216 415 20 58 0533 505 88 58
Acil Tesisatçı Ustası su, doğalgaz mekanik tesisat işlerinizde arıza tamir bakım işlerinizi yapıyor
E-posta: aciltesisatciustasi@gmail.com
COVID-19 tedbirlerine uygun çalışıyoruz. Personelimizin sağlık kontrolü düzenli yapılmaktadır.
Acil Tesisatçı Ustası

Klozet Sorunları İçin Tesisatçı Ne Zaman Çağrılmalı

klozet rezervuar arızası suyun az gelmesi suyun klozette az gitmesi klozet giderinin delinmesi, yırtılması, çıkması, şamandıra arızası, değişimi ve montajı

Klozet Sorunları İçin Tesisatçı Ne Zaman Çağrılmalı
Klozet Sorunları İçin Tesisatçı Ne Zaman Çağrılmalı

Klozet Sorunları İçin Tesisatçı Ne Zaman Çağrılmalı


Birçok ev sahibi, banyolarının evlerinde en çok kullanılan odalardan biri olduğunu fark eder. Bu nedenle, tuvaletin ara sıra kırılması şaşırtıcı olmamalıdır. Bozuk bir tuvalet, evdeki herkes için büyük aksiliklere neden olabilir. Evinizde birden fazla tuvalet olsa bile, bir sonraki banyoyu bulmak için yine de yolunuzdan çıkmanız gerekiyor.

Bozuk bir tuvaletiniz varsa, muhtemelen en kısa zamanda tamir edilmesini istersiniz. Tuvalet tıkanıklığını açmak basit bir çözüm olsa da her tuvalet sorununu bu kadar kolay çözemeyebilirsiniz.

Bu alan birkaç hareketli parça içerdiğinden, rezervuar içinde çeşitli sorunlar ortaya çıkabilir. Sürekli akan su veya garip seslerle karşılaşabilirsiniz. Belki de tuvaletinizin tabanında su birikmiştir.

Peki hangi problemler profesyonel bir tesisatçı gerektirir? İşte tuvaletinizin yaşayabilceniz bazı durumlar.

Klozet Yakınındaki Su

Tuvaletinizin tabanında su biriktiğini görüyor musunuz? İlk olarak, alanı bir kağıt havluyla temizlemeye çalışın. Tabanda fazladan birkaç kağıt havlu bırakın ve birkaç saat bekleyin. Bir süre sonra bölgeyi ıslak bulursanız, klozet gideri aşınmış veya yırtılmış olabilir.

Bunu düzeltmek için, gider borusunu değiştirmek için bir tesisatçıya ihtiyacınız olacak.

Geri döndüğünüzde kağıt havlular ıslak değilse, rezervuar ve hortum beslemesi arasındaki bağlantıyı kontrol edin. Bu alanda aynı kağıt havlu yöntemini kullanın ve sızıntıyı bulabilecek misiniz bir bakın.

Herhangi bir damlama için vanasını ve besleme hortumunu her iki uçta izleyin bölgede sızıntı bulursanız besleme hortumunu değiştirmeniz gerekebilir. Aksi takdirde, rezervuar altındaki sızıntılar, taret vanasını değiştirmeniz gerektiği anlamına gelir.

Yavaş Rezervuar Dolumu

şamandıra arızası

Doldurulması uzun süren tuvalet rezervuar, bozuk bir taret musluğu veya sızdıran hortum olabilir. Rezervuar kapağını çıkarın ve taret musluğunu acın. Yıkama vanasının yapıştığını görürseniz veya damlayan su duyarsanız, yeni bir taret musluğuna ihtiyacınız vardır.

Ayrıca kanattan sızan su da görebilirsiniz. Bu sızıntı, rezervuar suyla doldurmanın daha uzun sürmesine neden olur. Bir dolum sızıntısını çözmenin tek yolu contayı onarmaktır. Bu parça değişimlerinin her ikisi için bir tesisatçı çağırın.

Düzensiz Akan Su

Yerçekimi akışlı tuvaletlerde sızdıran bir tahliye vanası, ara sıra akan suya neden olabilir. Tuvalet rezervuar şamandırasının düştüğünü kontrol edin. Merkezden çıkıyorsa veya hiç bağlanmıyorsa, şamandırayı değiştirmeniz gerekir. Bu sorunu çözmek için bir tesisatçının arızalı rezervuar şamandırasını çıkarması ve ardından yeni şamandırayı yerine koyması gerekecektir.

Sürekli Akan Su

klozet rezervuar arızası

Rezervuarın içine suyun sürekli akmasına neden olabilir. Rezervuar altındaki deliği kapatabildiğinden emin olun. Aksi takdirde, kanat deliği kapatacak kadar aşağı düşemez.

Hafif bir su damlasını dinleyin. Bu ses şamandıradan geliyor olabilir. Bu şamandıra, su uygun seviyelere ulaştığında valfi kapatmak için bir şamandıra montajına bağlanır.

Top ile şamandıra montaj kolu arasındaki conta aşındığında conta kırılır ve tank suyunun akmasına neden olur. Bunu düzeltmek için kauçuk diyafram contasını değiştirmek için bir tesisatçıya ihtiyacınız olacak.

Conta, alanı tıkayan kirlere sahip olabilir. Bu durumda, alanı tortudan kendiniz temizleyebilirsiniz. Contayı temizlemek için diyafram vidalarını sökün ve kalıntıları silin.

Bozuk bir tuvaleti tamir etmenin en iyi kuralı bir tesisatçı çağırmaktır. Ya gelip sorunu çözebilirler ya da tuvaletinizi tamir etme sürecinde size yol gösterebilirler. Sonuç olarak, profesyonel rehberlik almak sizi zamanınızı ve suyunuzu boşa harcamaktan kurtaracaktır.

Acil Tesisatçı Ustası


2 değerlendirme (5,0 Yıldız)

Yorumlar

Yorumlar bölümüne bu soru ile ilgili sorularını iletebilirsiniz. Yorum yazmak için oturum açmalısınız.
Klozet Sorunları İçin Tesisatçı Ne Zaman Çağrılmalı ile ilgili yorum yazılmamış. Görüşleriniz veya sorularınızı yazın cevaplayalım.

İlginizi çekebilecek sayfalar

ACİL TESİSATÇI USTASI / TALEP FORMU

İsminiz:

E-Posta:

Telefon:

Yapılacak İşin Adresi:

Detay:

Güvenlik Kodunu Giriniz:

  Kodu Değiştir
Paylaş: Facebook'ta Paylaş Facebook   Twitter'da Paylaş Twitter   LinkedIn'de Paylaş LinkedIn

Acil Tesisatçı Ustası: 0533 505 88 58
© 2023 aciltesisatciustasi.com by Acil Tesisatçı Ustası | Alemdağ / İstanbul.
Çerezler & Gizlilik | Kullanım Koşulları

ARAYINIZ:
0533 505 88 58
WhatsApp
0533 505 88 58