Acil Tesisatçı Ustası

Acil Tesisatçı Ustası

Acil Tesisatçı Ustası su, doğalgaz mekanik tesisat işlerinizde arıza tamir bakım işlerinizi yapıyor

Acil Tesisatçı Ustası

0216 415 20 58 0533 505 88 58
Acil Tesisatçı Ustası su, doğalgaz mekanik tesisat işlerinizde arıza tamir bakım işlerinizi yapıyor
E-posta: aciltesisatciustasi@gmail.com
COVID-19 tedbirlerine uygun çalışıyoruz. Personelimizin sağlık kontrolü düzenli yapılmaktadır.
Acil Tesisatçı Ustası

Gömme Rezervuar Sorunları

Gömme klozet rezervuar sorunları ve arızaları, conta değişimi, boşaltma gurubu, dolum şamandırası, boşaltma butonu gibi arızalar için Acil tesisatçı ustası yanınızda

Gömme Rezervuar Sorunları
Gömme Rezervuar Sorunları


GÖMME TUVALET REZERVUAR SORUNLARI VE ÇÖZÜMLERİ


Her tür tuvaletin sorunları olabilir, ancak bazıları daha fazla uzmanlık bilgisi gerektirir. Gömme klozet sorunlarınızvarsa, bu iş için gerekli araçlara, bilgiye ve deneyime sahip olduğumuz içinAcil tesisatçı ustası ileiletişimegeçin.

Gizli rezervuar sorunlarına neyin neden olduğunu bulmak için sorunu sistematik olarak analiz etmeye çalışacağız.Ancak bunu yapmak için önce temellere bakmamız gerekiyor.


GÖMME REZERVUAR NEDİR?

gömme rezervuar yerinde duruşu

Gömme veya gizli rezervuar, şık tasarımı nedeniyle popülerlik kazanmıştır.Bir duvarın arkasına veya eşya dolabı gibi bir mobilya parçasının içine gizlenebilir.Dışarıdan sadece tuvaleti sifonu çekmek için kullanılan düğmeyi/düğmeleri görebilirsiniz.

Rezervuar çeşitli şekil ve boyutlarda gelir, bu nedenle ince duvarlarınız olması önemli değil, sizin için orada bir gömme rezervuar var.rezervuar satın alırken istediğiniz tuvalet tipini de göz önünde bulundurmalısınız.İster duvara dayalı ister asma klozet ile gidin, hangi rezervuar tipini almanız gerektiğini etkileyebilir.Bu yüzden göze hoş geliyor ve temizleme konusunda endişelenmenize gerek yok.Gömme klozet rezervuarı ideal çözüm mü?

Kurulumabağlı olarak,gömme rezervuara ulaşmak ve ortaya çıkabilecek olası sorunları gidermek zor olabilir.Aynı şey rezervuar değiştirmek için de geçerlidir.Mobilya ve duvar içi kurulumlardan daha önce bahsettiğimiz gibi, duvar içi kurulumlara ulaşmanın daha zor olacağını şimdiden tahmin edebilirsiniz.

YAYGIN GÖMME TUVALET REZERVUAR SORUNLARI

Şimdi olayların özüne gireceğiz.Burada sıralanan sorunların sadece gömme rezervuarlı tuvaletlere özgü olmadığını, kısıtlı erişimlerinin sorunların daha da ağırlaşmasına neden olabileceğini unutmayın.


GÖMME REZERVUAR TUVALETE SIZDIRIYOR

Bu, sarnıcınızla ilgili yaşayabileceğiniz en yaygın sorunlardan biridir.Rezervuar suyla dolmuyor ama tuvalete sızmasına izin veriyor.Esasen, bu, sifonu çekemeyeceğiniz için tuvaletinizi sabitlenene kadar işe yaramaz hale getirecektir.

Bu sorunun olası iki nedeni ya şamandıralı (küresel) valf ya da yıkama valfidir.Diğer bir olasılık da, taşma borunuzun bir yerde çatlamış olması ve suyun dışarı sızmasına neden olmasıdır.

Sebep ne olursa olsun, yapmanız gereken ilk şey, stop vanasını kullanarak tuvalete giden su beslemesini kapatmaktır.O kadar suyu boşa harcamanın ve bedelini ödemenin bir anlamı yok.

Valfler veya taşma borusu değiştirilebilir, ancak sorun, suçlunun kim olduğunu görmek için ona nasıl erişeceğinizdir.Şanslıysanız, “basma” düğmesini tamamen kaldırabilir ve içini inceleyebilirsiniz.Bu, tüm kurulumlarda mümkün olmayacaktır ve bu durumda bile tüm parçaları gerçekten görmek zor olabilir.

Diğer seçenek ise gömme klozet rezervuarına erişmek ve sorunu teşhis etmek için birkaç fayansı çıkarmaktır.Elbette ev sahipleri bunu duyunca pek sevinmeyecekler ama ne yazık ki güzel, gömme bir rezervuar sahip olmak için ödemeniz gereken bedel bu.Kiralayanlarınız için yapılacak en mantıklı şey, gömme bir sarnıçla işler karışabileceğinden ev sahibinizi aramaktır.

Yapılması gereken en iyi şey,Tesisatçınız Acil Tesisatçı ustası ile iletişime geçmekve gelip sorunu incelemelerini sağlamaktır.Bir profesyonelin, sizi çok fazla baş ağrısından kurtarabilecek fayansları çıkarmak zorunda kalmadan sorunu çözmesi oldukça olasıdır.

TUVALET DÜĞMESİ SIKIŞMIŞ

gömme rezervuar butonu

Bu, rezervuar tuvalete geri su sızmasına neden olabilir, bu nedenle önceki sorunun bir uzantısıdır.Basma düğmesi ya hiç geri gitmemesi için tamamen sıkışmış olabilir ya da zaman zaman siz “dürtme” yapana kadar yapışabilir.Sorun genellikle düğmenin zaman zaman yapışmasıyla başlar, ancak tamamen sıkışana ve tuvaleti nasıl sifonu çekeceğinizi merak edene kadar ilerler.

Sorunu şahsen incelemeden, tüm basmalı düğme mekanizmasının yanı sıra yıkama valfini değiştirmeniz önerilir.Bu büyük ihtimalle düğme sıkışma sorununu çözecektir ancak bir önceki bölümde sıralanan sebeplerden dolayı rezervuarınızın klozete sızmasını engellemeyebilir.

Yıkama vanasını değiştirirken, aynı tiple değiştirmek çok önemlidir, aksi takdirde çalışmayacaktır.Buradaki sorun, gömme bir sarnıçtan bahsettiğimiz için, yerine koymak için sarnıcı öylece çıkaramamanızdır.Bunun için tesisatçı çağırıp çağırmayacağınız, uzmanlığınıza ve tesisatınızdaki tüm parçalara erişilebilir olup olmamasına bağlıdır.Acil tesisatçı ustası , bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.


KÖTÜ VE SIZDIRAN CONTALAR

gömme rezervuar iç takım değişmesi

Tuvalette birden fazla conta bozulabilir.Bunların en büyüğünü ele alacağız - rezervuar ve klozet arasında olanı.Bu, gözle görülür sızıntıya neden olur, bu nedenle onu tanımlamakta sorun yaşamayacaksınız.Hangi contanın sızdırdığını bildiğinizden emin olun, böylece mükemmel bir contayı tamir etmezsiniz.

Herhangi bir şey yapmadan önce, çabalarınızı engelleyecek su kalmaması için tankı boşaltın.Listemizdeki ilk problemde olduğu gibi, eğer sarnıcınız kolay ulaşılamıyorsa, fayansları sökmeden bunu yapamazsınız.

Gömme rezervuarınız bir mobilyanın içine gizlenmişse, bu onarım için gerekli tüm parçalara erişmek sorun olmayacaktır.Contaları kolayca kendiniz değiştirebilirsiniz, ancak zorluk, parçalara erişmektir.Düzeltme karoların çıkarılmasını gerektiriyorsa bir profesyonelle iletişime geçmeyi düşünün. Acil Tesisatçı Ustası

Tüm Gömme Tuvalet Rezervuar Sorunlarınız İçin Tesisat Uzmanıyla İletişime Geçin.

20 değerlendirme (5,0 Yıldız)

Yorumlar

Yorumlar bölümüne bu soru ile ilgili sorularını iletebilirsiniz. Yorum yazmak için oturum açmalısınız.
Namık (12.10.2022 22:31:36):
kolay gelsin benim dairemde klozet içerisine devamlı akıntı olmakta bunun için ne yapmamız gerekmekte sizce hangi parça arızalanmıştır.
Acil Tesisatçı Ustası (17.10.2022 20:06:25):

Merhaba Namık bey rezervuar doldurma gurubu veya boşaltma gurubu arızalanmış olabilir; Size daha iyi hizmet verebilmemiz için bizimle iletişim numarasından veya usta talep formundan ulaşabilirsiniz.

merve (12.08.2022 18:52:03):
Merhaba kolay gelsin bizim dükkanım da klozet içerisine devamlı ince su akıyor bu arıza ile alakalı nasıl yardımcı olabilirsiniz.
Acil Tesisatçı Ustası (13.08.2022 18:52:46):

Merhaba Merve hanım rezervuarınızın doldurma gurubu arızalanmış olabilir yada boşaltma gurubunun contası yıpranmış olabilir. Sizlere daha iyi hizmet verebilmemiz için bizlere iletişim numaralarından ulaşabilirsiniz.

melike (11.01.2022 01:18:02):
kolay gelsin benim evimde vitra marka gömme rezervuar var butona basınca su akıyor ama suyu kesmiyor neden olabilir bu durum bunların tamirini yapıyor musunuz siz bana yardımcı olun
Acil Tesisatçı Ustası (11.01.2022 01:24:58):

Merhaba melike hanım Gömme rezervuarlar zamanla kirli su sudaki kireç, oluşan tortular gömme rezervuar iç takımlarının imal edildiği plastik malzeme ve contaların eskimesi nedeni ile su kaçırmaya başlarlar. Ayrıca mekanik arızalar nedeni ile de bozulabilirler. Bu sebeplerden dolayı arızayı yerinde tespit edip değişmesi gereken parçayı değiştiriyoruz.
Bizimle iletişim numaralarından veya usta talep formundan usta çağıra bilirsiniz.

murat (9.01.2022 01:45:19):
merhaba usta sizlere teşekkür etmek istedim başka ustalar bizim gömme rezervuarın içini kırmış ve yapamamıştı size yorum yaptık dan sonra iletişime geçerek usta istedim yolladığınız usta işinde başarılı ve tecrübeli bir usta acil tesisatçı ustası sizleri eş dosta tavsiye edeceğim
Acil Tesisatçı Ustası (9.01.2022 01:49:11):

Murat bey güzel yorumunuz için teşekkür ederim sizlere bizleri tercih ettiğiniz için tekrardan teşekkür ederiz sizlere.

murat (5.01.2022 20:24:33):
merhaba bizim dairemizde rezervuar arızası var devamlı su akıtıyor içerisine vanasını da kapatsak devamlı su akıntısı devam ediyor bu klozet rezervuar arızası gidermek için bana yarımcı olabilirmisiniz.
Acil Tesisatçı Ustası (5.01.2022 20:34:39):

Merhaba murat bey dairenizde gömme rezervuar mı var yoksa alaturka klozet mi var. İsterseniz bizi iletişim numaralarından veya usta talep formundan ulaşarak servis talep edebilirsiniz.

İlginizi çekebilecek sayfalar

ACİL TESİSATÇI USTASI / TALEP FORMU

İsminiz:

E-Posta:

Telefon:

Yapılacak İşin Adresi:

Detay:

Güvenlik Kodunu Giriniz:

  Kodu Değiştir
Paylaş: Facebook'ta Paylaş Facebook   Twitter'da Paylaş Twitter   LinkedIn'de Paylaş LinkedIn

Acil Tesisatçı Ustası: 0533 505 88 58
© 2023 aciltesisatciustasi.com by Acil Tesisatçı Ustası | Alemdağ / İstanbul.
Çerezler & Gizlilik | Kullanım Koşulları

ARAYINIZ:
0533 505 88 58
WhatsApp
0533 505 88 58