Acil Tesisatçı Ustası

Acil Tesisatçı Ustası

Acil Tesisatçı Ustası su, doğalgaz mekanik tesisat işlerinizde arıza tamir bakım işlerinizi yapıyor

Acil Tesisatçı Ustası

0216 415 20 58 0533 505 88 58
Acil Tesisatçı Ustası su, doğalgaz mekanik tesisat işlerinizde arıza tamir bakım işlerinizi yapıyor
E-posta: aciltesisatciustasi@gmail.com
COVID-19 tedbirlerine uygun çalışıyoruz. Personelimizin sağlık kontrolü düzenli yapılmaktadır.
Acil Tesisatçı Ustası

Gaz Hattı Sızıntısı İçin İşte Bilmeniz Gerekenler!

daire ve işyerlerindeki doğalgaz kaçaklarında alınması gereken önlemler ve tedbirleri, fırın, ocak, doğalgaz sobası, gaz kaçaklarının kontrolleri ve bakımını yaptırın

Gaz Hattı Sızıntısı İçin  İşte Bilmeniz Gerekenler!
Gaz Hattı Sızıntısı İçin İşte Bilmeniz Gerekenler!

Gaz Hattı Sızıntılarını Anlamak ve Önlemek

Evinizde bir gaz hattı sızıntısı tehlikeli olabilir. Doğal gazın solunması baş ağrısına, baş dönmesine, mide bulantısına ve kusmaya neden olabilir. Bazen insanlar kendilerini hasta eden şeyin ne olduğunu anlamazlar, çünkü küçük sızıntılar genellikle fark edilmez. Evlerde kullanılan doğal gazın içinde kükürt kokan bir katkı maddesi bulunduğundan büyük sızıntılar çok daha belirgindir. Evinizde doğal gazın hoş olmayan kokusunu fark ederseniz, dışarı çıkın ve hemen yardım çağırın.


Bu yazıda gaz boruları, gaz hattı kaçağının nasıl tespit edileceği ve bulunursa ne yapılması gerektiği ve evinizdeki gaz hattı kaçaklarını nasıl önleyebileceğiniz hakkında bilgi edineceksiniz.


Gaz Hattı Nasıl Belirlenir

doğalgaz set üstü ocak

Bir gaz hattı, evinize yakıt (tipik olarak doğal gaz veya propan) iletmek için kullanılan bir kanaldır. Bu yakıt, su ısıtıcısı, çamaşır kurutma makinesi, fırın/soba aralığı, ısıtıcılar, ızgara ve havuz ısıtıcıları gibi belirli ev aletlerini çalıştırmak için kullanılır. Gaz hatları genellikle duvardan veya zeminden gelen siyah demir boru veya bakır borudan ve besleme borusundan cihaza bağlanan esnek çelik borudan yapılır.


Gaz Kaçakları Nasıl Tespit Edilir


Ev gaz hattı sızıntıları yaygındır. Gaz hattı en çok dişli bağlantıda sızdırıyor. Sızıntılar genellikle boru korozyonu, düşük kaliteli hatlar ve bağlantı parçaları, zayıf bağlantı montajı, kusurlu boru dişleri veya eski valflerin sonucudur.


Gaz hattı sızıntısını kendiniz tespit etmenin beş yolu


gaz kaçağı


*KOKU: Doğal gaz aslında kokusuzdur, ancak konut kullanımı için işlendiğinde, genellikle kükürt veya çürük yumurta ile karşılaştırıldığında, güçlü bir koku sağlamak için merkaptan eklenir. (Propan da benzer keskin bir kokuya sahiptir.) Cihazlarınızı kullanırken bazen hafif bir doğal gaz kokusu alabilirsiniz, ancak koku yaygınlaşırsa evden çıkın ve profesyonel teşhis ve onarım çağırın.

*KÖPÜK TESTİ: Bir gaz hattının sızdığından şüpheleniyorsanız, sıvı bulaşık deterjanını suyla karıştırın ve solüsyonu sızıntı olabileceği hatta silmek için bir sünger veya bez kullanın. Sabunlu köpüklerin görünmeye başladığını görürseniz, küçük bir sızıntınız var demektir.

*GÜVENİLİR OLMAYAN PİLOT IŞIK: Cihazınızdaki pilot ışık sık sık sönüyorsa, gaz hattında bir kaçak olabilir ve bu da yakıt servisinin aksamasına neden olabilir.

*ÖLÜ BİTKİLER: Bahçenizde başka bir açıklaması olmayan çim ve bitkilerin öldüğü bir alan varsa, yeraltında gaz kaçağı olabilir.

*EVDE TEST: Çevrimiçi olarak ve ev geliştirme mağazalarında bulunan birkaç farklı elektronik gaz sızıntısı test cihazı türü vardır.

Gaz hattı sızıntısının nedenine bağlı olarak, onarım, bağlantı elemanlarındaki dişlerin ayarlanmasını ve yeniden kapatılmasını veya arızalı hattın tamamen değiştirilmesini içerebilir. Gaz ve diğer yakıtlar yanıcı olduğu için bir sızıntı ile karşılaşırsanız profesyonel bir tesisatçı çağırmanız önerilir.


Evinizde Gaz Sızıntısını Önleme

Gaz hattı sızıntıları kulağa korkutucu gelse de, bunları önlemenin basit yolları vardır.


*Gazlı cihazları bir profesyonel tarafından monte ettirin.

*Gazlı cihazları sık sık hareket ettirmeyin veya itmeyin.

*Bağlantı parçalarının sıkı olduğundan ve sızdırmazlık macunu ile kapatıldığından emin olun.

*Sertifikalı bir tesisatçı tarafından yıllık boru muayenesi yaptırın.

*Yine, evlerde kullanılan gazlar çok tehlikeli olabileceğinden, gaz hatlarınızın bakımını ve onarımını güvenli ve verimli bir şekilde yapabilecek bilgi ve beceriye sahip profesyonellerden yardım almanız önemlidir.

Acil Tesisatçı Ustası

Acil Tesisatçı Ustası su, doğalgaz mekanik tesisat işlerinizde arıza tamir bakım işlerinizi yapıyor


4 değerlendirme (5,0 Yıldız)

Yorumlar

Yorumlar bölümüne bu soru ile ilgili sorularını iletebilirsiniz. Yorum yazmak için oturum açmalısınız.
Gaz Hattı Sızıntısı İçin İşte Bilmeniz Gerekenler! ile ilgili yorum yazılmamış. Görüşleriniz veya sorularınızı yazın cevaplayalım.

İlginizi çekebilecek sayfalar

ACİL TESİSATÇI USTASI / TALEP FORMU

İsminiz:

E-Posta:

Telefon:

Yapılacak İşin Adresi:

Detay:

Güvenlik Kodunu Giriniz:

  Kodu Değiştir
Paylaş: Facebook'ta Paylaş Facebook   Twitter'da Paylaş Twitter   LinkedIn'de Paylaş LinkedIn

Acil Tesisatçı Ustası: 0533 505 88 58
© 2023 aciltesisatciustasi.com by Acil Tesisatçı Ustası | Alemdağ / İstanbul.
Çerezler & Gizlilik | Kullanım Koşulları

ARAYINIZ:
0533 505 88 58
WhatsApp
0533 505 88 58